• slovak
  • czech
  • flagswiss

Různé způsoby měření telesné teploty a správný výběr teploměru

vyber teplomeru

Axilární měření trvá déle než bezkontaktní.

Způsoby měření tělesné teploty se regionálně, v rámci krajin EU, resp. světa, výrazně liší. V některých krajinách se upřednostňuje orální (bukální) měření (v ústech), axilární (podpaží), dále u dětí se často používá rektální (v konečníku), u žen při stanovení bazální teploty (sledování ovulace – plodných dní ženy) vaginální měření teploty se čtyřmístným displejem. Ušní teploměry jsou určené na měření teploty na ušním bubínku, čelový, nebo bezkontaktní infra teploměry používají vícenásobné měření.

V naší krajině se používá při domácím měření nejčastěji axilární měření – podpaží, které je sice nejpohodlnější, ale také nejméně přesné, protože těsnost teploměru s pokožkou těla je variabilní. Proto se tu na axilární měření doporučují 60sekundové teploměry. Abychom dosáhli korektní výsledky měření také s rychlými 10sek., resp. 30sekundovými teploměry, které jsou určené spíše na měření
v tělesných dutinách, musíme nechat teploměr „doměřit“, tedy nechat ho podpaží i po zaznění zvukového signálu ještě 2 – 3 minuty. V tělesných dutinách takové měření trvá jen několik sekund.

Při praktickém bezkontaktním měření tělesné teploty teploměrem pohybujeme, teploměr snímá vícekrát teplotu na různých částech pokožky těla a vyčíslí její průměr. Můžeme zaznamenat bezkontaktně také teplotu koupele, mléka nebo prostředí v pokoji. Všeobecně jsou korektní výsledky měření tělesné teploty při vícenásobném měření. Výrobce doporučuje přečíst si návod a upozorňuje na rozdílné rozmezí normální teploty při různých způsobech měření.

Aktuality

Ocenění za vysokou designovou kvalitu: Microlife NC 200 obdrží ocenění Red Dot Award: Produktový Design 2018

S hrdostí Vám oznamujeme, že MICROLIFE získal ocenění Red Dot: Produktový design 2018

Číst dál...
microlife Copyright © 2021 microlife.cz - Created by nic.sk. Zásady ochrany osobních údaju >>